Zakres materiału
Modyfikacja ścieżki dźwiękowej (wycinanie fragmentów, kopiowanie), dodawanie ścieżek. Narzędzia: obwiednia, zaznaczanie, powiększenie, przesuwanie w czasie.
Wstawianie nowej ścieżki
Menu "ścieżki"/"dodaj nową". Możesz teraz na przykład na jednej ścieżce wstawić Twoją narrację, a na drugiej podkład muzyczny.
Najważniejsze narzędzia
Po prawej stronie okrągłych przycisków mamy kilka narzędzi często używanych w naszej pracy. Jest to narzędzie do zaznaczania fragmentów ścieżki, następnie "obwiednia" którą poznasz poniżej w tutorialu. Jest też przycisk z lupą powiększający widok na osi czasu i dwustronna strzałka, która pozwala przesunąć w czasie nasz zapis dźwiękowy.
Obwiednia
Kolejne zajęcia- o co zapyta nauczyciel, jaką wystawi ocenę?
Ocena
Wymagania
Ocena celująca:
Wymagania zbieżne z oceną bardzo dobrą (patrz niżej) z tym, że uczeń dodatkowo, poza lekcjami: poznaje 10 pozaprogramowych funkcjonalności programu i wykorzystuje pozaprogramową wiedzę do pozalekcyjnego projektu.
Ocena bardzo dobra:
Uczeń modyfikuje ścieżkę dźwiękową (wycinana fragmenty, kopiuje), dodaje ścieżki. Stosuje narzędzia: obwiednia, zaznaczanie, powiększenie, przesuwanie w czasie.
Ocena dobra:
Uczeń z niewielką pomocą niniejszej lekcji modyfikuje ścieżkę dźwiękową (wycinana fragmenty, kopiuje), dodaje ścieżki. Stosuje narzędzia: obwiednia, zaznaczanie, powiększenie, przesuwanie w czasie.
Ocena dostateczna
Uczeń z pomocą niniejszej lekcji modyfikuje ścieżkę dźwiękową (wycinana fragmenty, kopiuje), dodaje ścieżki. Stosuje narzędzia: zaznaczanie, powiększenie.
Ocena dopuszczająca
Uczeń z pomocą niniejszej lekcji i nauczyciela modyfikuje ścieżkę dźwiękową (wycinana fragmenty, kopiuje), dodaje ścieżki.