Zakres materiału
Zapoznanie z programem. Tryb jednego okna. Ukrycie doków. Ostatnio zamknięte doki. Stempel. Łatka. ZZapis plików w formacie macierzystym i eksport do formatu jpg.
Instruktaż
Poniżej masz film instruktażowy.
Zapis pracy
Naszą pracę możemy zapisać na dwa sposoby. Klikając polecenie plik/zapisz zapisujemy plik Gimpa, który możemy w dalszym ciągu edytować, zmieniać, nie tracąc wielu danych edycyjnych. Takiego pliku nie wrzucimy jednak na stronę WWW, na Facebooka itp. Aby zdjęcie nadawało się już do opublikowania, należy je wyeksportować - plik/eksportuj/format jpg.
Kolejne zajęcia- o co zapyta nauczyciel, jaką wystawi ocenę?
Ocena
Wymagania
Ocena celująca:
Jak na ocenę BDB, dodatkowo odnajdzie jakąś starą, analogową fotografię, która uległa poważnemu zniszczeniu, a następnie pięknie tę fotografię odnowi.
Ocena bardzo dobra:
Uczeń sprawnie retuszuje zdjęcia za pomocą narzędzia do klonowania (stempel) i łatki. Przełącza program na tryb jednego okna. Ukrywa i przywraca doki. Zapisuje plik w formacie macierzystym i eksportuje do formatu JPG.
Ocena dobra:
Uczeń sprawnie retuszuje zdjęcia za pomocą narzędzia do klonowania (stempel) i łatki. Przełącza program na tryb jednego okna. Ukrywa i przywraca doki. Zapisuje plik w formacie macierzystym i eksportuje do formatu JPG. Korzysta przy tym z pomocy (w taki sposób, że nie odbija się to znacząco na tempie pracy).
Ocena dostateczna
Uczeń retuszuje zdjęcia za pomocą narzędzia do klonowania (stempel) i łatki. Ukrywa i przywraca doki. Zapisuje plik w formacie macierzystym. Korzysta przy tym z pomocy (w taki sposób, że odbija się to znacząco na tempie pracy).
Ocena dopuszczająca
Uczeń retuszuje zdjęcia za pomocą narzędzia do klonowania (stempel) i łatki. Korzysta przy tym z pomocy (w taki sposób, że odbija się to znacząco na tempie pracy).